Artykuły

SPRAWOZDANIE Z AKADEMII Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

img 2899Dnia 6 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadziły nas uczennice szkoły zawodowej: Klaudia Wiśniewska oraz Sandra Sobolewska, natomiast w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy IV, V i VI szkoły podstawowej.

Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.

Akademię przygotowały: pani Liliana Kicińska, pani Wiesława Żurek. Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajął się pan Jan Rola. Natomiast organizacją miejsc siedzących: pani Alicja Lewandowska oraz pan Tomasz Mikołajczyk.

Dodatkowe informacje