Artykuły

NA RAWICKIM FESTIWALU TEATRALNYM

20191125 204235-125 listopada uczniowie klasy pierwszej i drugiej branżowej szkoły pierwszego stopnia mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny „ Wesele”/ Reaktywacja na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Było to jedno z wielu przedstawień w Ramach Rawickiego Festiwalu teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz, który trwa od 25 października.

 

Reżyserem sztuki jest Dariusz Taraszkiewicz - dyrektor rawickiego Domu Kultury. Uczniowie mieli okazję podziwiać zdolności aktorskie znanych osób z Rawickiego Teatru Komedii. Sztuka nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, ale pobudziła wszystkich do refleksji. Bardzo podobały się efekty specjalne i scenografia. Nowoczesny podkład muzyczny był elementem zaskoczenia całej widowni i uczynił sztukę bardziej współczesną. 

Dodatkowe informacje