KOS SZÓSTKA

KOS SZÓSTKA

Leszno/Rawicz

Olimpiady Specjalne to międzynarodowa organizacja zapewniająca osobom z niepełnosprawnością intelektualną całoroczny cykl treningów i zawodów w różnych dyscyplinach sportu. Staramy się zagwarantować naszym zawodnikom systematyczny rozwój sprawności fizycznej, możliwość rozwijania i demonstrowania swoich umiejętności, wykazywania się odwagą, doświadczania radości i pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Special Olympics jako jedyna organizacja posiada oficjalne uznanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i możliwość wykorzystania słowa „Olympics” w swojej nazwie na całym świecie. Olimpiady Specjalne zapewniają możliwość treningów w 25 letnich i 5 zimowych dyscyplinach sportu.

Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści fizyczne oraz psychospołeczne z uczestnictwa w sporcie, który jest dostosowany do ich potrzeb i możliwości.

Special Olympics to nie tylko sport, ale także możliwość osobistego rozwoju dla naszych zawodników. Poprzez programy promujemy określone role społeczne, zmieniamy świadomość społeczeństwa co do możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także uczymy akceptować inność.

Pamiętajmy, że niepełnosprawność intelektualna nie jest chorobą a odnosi się do możliwości umysłowych i ograniczeń funkcjonowania społecznego.

Przysięga sportowców Olimpiad Specjalnych:

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.”

Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA Leszno/Rawicz zrzesz zawodników, którzy trenują w następujących sekcjach:

  • Kolarstwo
  • Jazda konna
  • Pływanie
  • Bocce
  • Kolarstwo
  • Piłka nożna

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu działają dwie sekcje:

 

  • Kolarstwo
  • Piłka nożna

 

Olimpiady Specjalne działają dzięki wsparciu: Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodatkowe informacje